Doktor Bul

Doktor Bul
 • id
 • date
  2013-10-10

 • Orhan Murat Özdemir
 • Op.Dr.
 • ArtPlast ; Estetik Cerrahi alanında hastalarına hizmet veren özel bir kuruluştur. Kurucusu Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir’dir ve 02 Ocak 2006’dan bugüne hastalarına hizmet vermektedir.

  1971 Ankara doğumluyum. Orta öğrenimimi ızmir Bergama Lisesinde tamamladım. 1987-1996 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp doktorluğu eğitimi aldım. 1997 – 2002 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda aldığım uzmanlık eğitimi ile Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı oldum.
  2002 – 2006 yılları arasında mecburi hizmetimi Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Plastik Cerrahi Klinik şefi olarak tamamladım ve Sağlık Bakanlığı’ndan ayrıldım. Kliniğimde bize başvuran hastalarımıza güvenilir ve sağlıklı bir ortamda hizmet vermeyi amaçlıyorum.

  1998 yılından bugüne kadar hemen bütün ulusal kongrelere katıldım. Yurt dışı kongreleri ve toplantıları yakından takip etmeye çalışıyorum.

  Mesleki kariyerimde çok sayıda ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makalelerim ve posterlerim bulunmaktadır.
 • Jinekomasti toplumumuzda nadir görülen değil oldukça sık görülen bir problemdir. Genellikle insanlar bu sorunlarını gizlerler ve paylaşmazlar. Bu yüzden jinekomstisi olan erkekler öne eğik, kolları düşük durur ve postürleri bozulur. Kişisel gelişimi ve kendini ifade etmeyi bile olumsuz etkileyebilecek seviyede olumsuz psikolojik etkileri olabilir.

  Jinekomasti tedavisi korkulduğu gibi ağrılı bir tedavi değildir.

  Jinekomasti de tedavi cerrahidir ve … oranında izsiz bir şekilde sadece liposuction ile çok iyi sonuçlar alınabilmektedir. Nadiren iz bırakan yöntemlere ihtiyaç duyulur. Burada da kararı doktorunuz verecektir.

  Sebebi bilinmez. Jinekomasti olan bir hastada neden böyle bir problem gelişti diye ileri tetkikler yapılmasına genellikle gerek yoktur. Ancak doktorunuz geri kalan %1′den şüphelenecek olursa ileri tetkikler isteyecektir. En sık uygulanan ve genellikle istediğimiz tetkik meme ultrason incelemesidir. Burada da görmek istediğimiz şey; jinekomastiye neden olan doku artışının yağ dokudan mı yoksa meme dokusu artışından mı olduğunu anlamak içindir. Bu tetkik sonucuna göre ameliyat tipine karar verilir. Çoğu zaman elle yapılan muayene sonrasında da anlaşılabilen bir durum olmasına rağmen meme ultrasonu da istenebilmektedir.

  Eğer meme bölgesinde ki büyümeye neden olan doku yağ doku ise cerrahi tedavi seçeneği liposuction yani yağ alma ameliyatıdır. 0,5 cm her iki taraftan yapılan küçük kesilerle girilir ve meme dokusu etrafında, altında ve içinde bulunan yağ doku çevre komşuluklarına göre çökme oluşturmayacak biçimde dışarı alınarak ameliyat sonlandırılır. Ben liposuction işleminde VASER LIPOSELECTION cihazını kullanıyorum ve bu cihaz ile sadece yağ dokusu eritilerek (damar, sinir, cilt, kas ve meme dokusuna zarar vermeden) dışarı alınabiliyor. Böylelikle iyileşme daha hızlı olabiliyor.

  Eğer meme bölgesinde ki büyümeden meme dokusunda ki artış sorumlu ise o zamanda meme başı etrafında ki kahverenkli halkanın alt yarısından girilerek fazla olan meme dokusu dışarı alıyor.

  Nadiren sarkma gibi durumlarda; fazla olan cildin de çıkarılması gereken daha detaylı ileri cerrahi işlemler gerekebiliyor. Bu gibi durumları doktorunuz sizinle uzun uzun konuşacaktır.

  Yukarıda anlatmaya çalıştığım tüm cerrahi işlemlerden sonra mutlaka ameliyattan özel bir korse ile çıkarsınız ve ilk 7-10 gün pansuman takibiniz olur. Korseyi 3-4 hafta takmanız istenecektir. Ameliyatlardan sonra çok ağrınız olmaz. Ancak sizden omuz hareketlerinizi kısıtlamanız ve dik durmanız istenebilir. Erken dönemden sonra birinci ayda, üçüncü ayda, altıncı ve on ikinci ayda rutin kontrollere gelmeniz istenir.
 • Türk Tabibler Birliği, Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği ve Türk Estetik Cerrahi Derneği üyesiyim.
 • 1998 yılından bugüne kadar
 • 80 - 100
 • Ankara
 • (90) 312 448 2361
 • Uğur Mumcu Cd 14/3 GOP/Çankaya
}