Jinekomasti Nedir?

gyne.jpgJinekomasti, erkeklerde anormal meme büyümesi demektir. Sözcük, Yunanca gyne (kadın) ve mastos (meme) kelimelerinin birleşmesinden oluşturulmuştur.

Sebebi tam olarak bilinmemekle beraber, birden çok sebebi olabileceği düşünülmektedir. Genellikle seks hormonlarındaki dengesizlikten kaynaklandığı düşünülür. Ergenlik çağındaki erkeklerde rastlanan jinekomasti, vakaların büyük çoğunluğunda birkaç yıl içinde kaybolur.

Herhangi bir sağlık tehlikesi yaratmamakla beraber, nadir durumlarda sağlığı tehdit edebilecek farklı bir rahatsızlığın göstergesi olabilir. Sıklıkla sosyal ve psikolojik sorunlara sebebiyet verir.

Jinekomastiyi meydana getiren sebep belirlenebilirse, buna yönelik tedavi uygulanabilir. Ancak birçok durumda tedavisi cerrahidir.

Üç ana tipi vardır: glandüler, mikst tip, lipomatöz. Glandüler tipte büyümeyi gerçek meme dokusu sağlarken, lipomatöz tipte ise yağ dokusu artışı oluşturmaktadır. Mikst (karışık) durumda ise hem bir meme dokusu artışı vardır, hemde yağ dokusunda artış bulunmaktadır.

Cerrahi tedavi yöntemi olarak liposuction ve meme bezinin çıkarılma teknikleri en uygun tekniklerdir. Bu tedavi yöntemleri memenin muayene bulgularına göre değişir. Meme dokusunda fazla miktarda yağ dokusu mevcut hastalarda liposuction yöntemi ile iyi neticeler alınır. Yağ dokusu fazlalığı ile birlikte meme bezi fazlalığı olan hastalarda ise liposuction la birlikte meme dokusunun çıkarılması gerekir. Eğer yağ ve meme dokusu fazlalığının yanında deri fazlalığı da mevcutsa yağ ve meme dokusunun çıkarılması yanın da deride birlikte çıkarılır. Ameliyat sonrası 3 hafta bandajlama uygulanır ve hasta aylık kontrole çağrılır.

Yorumlar (80)add comment
...
birbilenesor , 24 October 2018

Merhaba,

37 yaşındayım, bende yağ dokusu nedeniyle jinekomasti vardı bu nedenle liposuction yöntemiyle 1 hafta önce ameliyat oldum. Tavsiyelerimi iletmek isterim

1- Maddiyat önemli olsa da mutlaka iyi bir hastanede iyi bir doktora ameliyat olun. Operasyon sırasında mutlaka refakatçınız olsun.

2- Kesinlikle yazın operasyon olmayın, bahar veya kışı tercih edin yoksa operasyon sonrası takılan korse sizi bunaltır.

3- 2 adet korseniz olsun, dönüşümlü giyersiniz. 6 hafta korse takın. Operasyon sonrası size takılan korse çok sıkıysa mutlaka doktora belirtin. Korseyi atletinizin üstüne giyin daha rahat edersiniz.

4- Kas ağrılarınız bir süre devam edecek, siz yine de operasyondan birkaç gün sonra çok zorlamadan hareket etmeye çalışın, kaslarınız çalışsın. Ağrılarınız daha çabuk geçer böylece.

5- Bu operasyonu liposuction yöntemiyle olacaksanız en az 10 gün rapor alın. İyileşme süresi çok da kısa değil,yorumlar sizi yanıltmasın.

Umarım bu bilgi ve tecrübler faydalı olur, geçmiş olsun....
mustafa şevik , 25 August 2018

merhaba bende amalayıat olmadım olan aradaslar ve olcaklar ıcın watsap gurbu kuralım 05433087923


...
Ümit Ak , 15 August 2018

Arkadaşlar ben de başımdan geçen olayı anlatarak yardımcı olmaya çalışacağım.bende de jinekoöaati problemi vardı. Egesante özel tıp merkezine başvurdum. Dr Türker üstün e
Hocam çok ilgilendi zaten ilk görüşme ücretsiz olarak yapıyor kendisi.çok ilgili bir doktor ben çok ama çok memnun kaldım. Görüşme sonrası diğer güne ameliyat planı yaptık başka doktorla görüşmek aklımdan bile geçmedi kendisiyle görüştükten sonra. Ameliyatım genel anestezi ile yapıldı ilk gün kan tahlilleri ve usg yapıldı ameliyat günü Yani muayene sonrası gün gayet rahattım doktorum sahesinde korkulacak bi şey yok arkadaşlar. Ameliyatım 2 saat kadar sürdü. Tüm personel aşırı ilgili. Hata ben refakatçı çağırmadım ameliyat sonrası 1 gün yatışım oldu. Drenler çıkarıp sonraki sabah taburcu oldum. Hatta otobüs yolculuğu yaptım. Herşey çok rahat korkmanıza gerek yok ağrı acı çok çok az oluyor ameliyat sonrası 30 dk sonra yürüyordum. Bu arada anestezi doktoruyla görüşme sağlıyor Türker bey bu da çok rahatlatıyor insanı. Şimdi korse takılı gayet iyi durumdayım. Fiyat olarak 5500 tl ödedim ama bu fiyatın içinde korse tahliller yatış pansuman sonraki kontroller de dahil arkadaşlar. Size tavsiyem gidin ve ücretsiz muayene olun dediklerime hak vereceksiniz. Burdan sorunuz olursa tekrar yazarım. Gidin ve kurtulun arkadaşlar ......
Memeliler grubu , 19 July 2018

Arkadaşlar size bi önerim var onu yaparsanız biraz daha yaz aylarında rahatlamış olursunuz tavsiyem şudur evde kardeşiniz varsa erkek onun atletini giyiniz ondan sonra cizgili ve 2 cepli gömlek alın kısa kollu olsa sizin için cok iyi olur onu giyin ve rahat rahat dolaşın kardeşinizin gömlegi dar oldugu için biraz daha vucudunuzu sıkacaktır ve meme ucu geriye gidecektir gömlegi giydiniz için bir şişkin olan meme ucu cebin oldugu yere geldigi için hiçbirşey görünmeycek arkadaşlar bunun gitmesi için ameliyat lazım durumu olan hemen olsun olmayanda dedigim taktigi yapıp calışsın para kazanıp olsun bende calışıp para biriktip olcam. Arkadaşlar bu bir kaç arkadaşınıza anlatın içiniz rahatlamış ılsun hadi grş by


...
Erhan Çamoğlu , 14 July 2018

Arkadaşlar bende şimdi çıktım hastaneden 3-4 senedir cesaret edemeyip erteliyordum, Bu sefer cesaretimi toplayıp bir tavsiye üzerine meşhur bir doktor buldum. Vaser liposuction yöntemiyle meme ucunu kesmeden ileri seviye olan jinekomasti ameliyatında 1400 cc yağ çıkarttı . Korse dahil 4750 tl verdim. Tahmin ettiğim kadar kolay geçmiyor


...
erol kurt , 3 July 2018

Merhaba arkadaşlar ben antalyada yaşıyorum antalyada yaptıran varmı hangi doktoru tavsiye edersiniz birde ücreti nekadardır acaba.Ben bir doktorumuzun sekreterine sordum çok yüksek geldi rakamı ?


...
Ahmett , 1 July 2018

Merhaba arkadaşlar. Yaşım 19 Bende de jinekomasti sorunu vardı. 4 gün önce liposuction yöntemiyle ameliyat oldum. Kartal araştırma devlet hastanesinde plastik cerrahi bölümü ameliyatı yaptı. Ameliyatı ücretsiz devlet tarafından oldum ama sadece ameliyattan hemen sonra korse giymeniz gerekiyor jinekomasti korsesi onun da fiyatı 300 lira gibi bir rakamı ama ithal olmayanı yani Türk malı alırsanız 150 lira gibi bir ücreti var. Ameliyattan hemen uyandığımda korsenin doktorlar tarafından giydirilmiş olduğunu gördüm. Uyandıktan sonra ağrı kesici takmalarına rağmen 3 4 saat ağrım ve acım oldu ayağa kalkamadım. Ama ertesi gün taburcu ettiler ve biraz daha rahattım. Şu an ameliyattan sonraki 4. Gün ve gün geçtikçe daha da rahatlıyorum. Bünyeden bünyeye değişir tabi ama ilk 4 5 gün dışarı zor çıkarsınız. Rapor işi de doktor 10 gün rapor yazdı ve 15 gün sonra kontrole gel dedi. En az 3 hafta korseyi giymem gerekiyormuş. Ameliyattan 3 gün sonra duş alabiliyorsunuz. Bu ameliyatı olacak olan arkadaşlar biraz ağrı ve acı çekiyorsunuz ama sonra da bu illetten kurtuluyosunuz.


...
abizittin , 2 June 2018

herkese merabalar buradaki yorumlar sayesinde ameliyat olmaya karar verdiğim için yazıyorum.Öncelikle bazı sitelerde memnun olmayanlar veya çok acı çekenlerin oldugu görülüyor zor bir ameliyat felan deniliyor inanın çok basit bir ameliyat korkulacak hiç bir şey yok.bende tip2b jinekomasti vardı 2cm meme dokusu vardı sadece liposuction yapıldı.Ameliyatı dün Ankara eğitim ve araştırma hastanesinde oldum.Narkoz verildikten 1.5 2 saat sonra uyandım zaten çok hafif ağrılarım vardı.Sonra ekstradan hiç ağrı kesici vs almadım 1 saat önce çıktım hastaneden baya sarsıntılı bir yolculuk geçirdim birazda yürüdüm hiç bir sıkıntı çekmedim hatta elimde ağır bir çanta da vardı kimseye söylemediğim için ameliyat olacağımı.Yanınıza yine de bir tane refakatçi götürün kıyafet giyerken zorlanabiliyorsunuz.üzerimde şu an sadece göğsü kapatan bir korse var içine sargı bezleri koydular korse biraz rahatsız edici umarım alışırım onada.Toplamda sadece 350 lira liposuction kanülü ve korse parası verdim başka bir ücret vermedim.Gayet basit ve ağrısız bir olay bugün duş alabilirsin dediler.Göğüslerim son haline bakacağım için çok heyecanlıyım keşke daha önceden olsaymışım diyorum olacak arkadaşlar 1 sn bile düşünmesin başkalarının yorumlarına da aldırmasın bünyeye ve doktora göre değişir tabi en fazla 1 2 gün sıkıntı çekersiniz.


...
19071907 , 29 May 2018

Denizlide bu ameliyatı olan varmı rica etsem biraz konuşsak


...
O.T , 17 May 2018

uzun araştırmalar sonucu bende jinekomasti amelyatımı oldum 15 mayısta izmir egesantede dr türker hocaya yaptırdım. bu konuda kesinlikle genel cerrahide değil estetik uzmanına olmanız daha mantıklıdır. ilk başta hastane hakkında blgi vereyim ilgi alaka ve memnuniyet oranım çok yüksek. tamamiyle profesyonel bir kadro var. tahlillerimi yaptırdıktan sonra nasıl bir amelyat şekli olacağı konusunda bilgi verildi bana hem lipo hemde meme ucunda ufak bi kesi ile yağ alımı yapıldı. şunu sölemeliyimki hiçbir şwkilde ağrı hissetmedim 3 gün geçti bir kere bile bir sızı duygusu yaşamadım. sanki cerrahi bir operasyon omamış gbi. size tavsiyem sıcaklarda bu işi olmayın çünkü taktığınız korse gerçekten zorluyor. korsenin rahatsızlığından ilk gece hiç uyuyamadım ikinci gece biraz daha iyi uyudum gittikçe alışıyorsunuz. amleyattan çıkar çıkmaz kendime geldiğim gibi ayaklandım ve gezmeye başladım. bir gece hastabede kaldım çünkğ iki tarafımaada diren takıldı. onlarında vermiş olduğu huzursuzluktan dolaı uyuyamamıl olabilirim. hastaneden çıktığımda arabamı kullanır dudurmdaydım hastaneyle evimin arası 60 km civarında eve kadar arabayı kendim kullandım haraket kısıtlaması yok denecek kadar az. jinekomastinin derecesine göre fiyat değişebiliyor. ben 4000 tl ödedim bunun içinde konaklama ve korse dahil. bu arada bu amelyat kararı alınan kadar 3 kere türker bey muayneye aldı ve hiçbirinde muayne ücreti ödemedim. yani egesantede muayneler ücrtsiz aklınızda olsun. anlaşmalı talil laboratuarlrı var o tahlil içinde 50 tl ödedim cebimde başka bir şey çıkmadı. kesinlikle iyi bir sonuç olduğunu biliyorum. hissedilecek şekilde jinekomatiden kurtulduğumun farkındayım. salı amleyt oldum cuma günü duş alabileciğimi sölediler. sıkıntı oranı çok yüksek kişiler yani benm gibi kişiler korseden çok sıkıntı yaşayacağını size söleyebilirim yani tek sorun korse. birde sürekli sırt üstü yatmak zorundasınız oda baya b problem. ama emin olun bunların hepsine değer. aklınızda amelyatla alakalı hiçbir sıkıntı olmasın 2 saat sürdü amelyat çıktığımda bunu caı gönülden sölüyorum amelyat olmamıl gbi bir hissiyatım vardı. sormak istediğiniz birşeyler olursa yazmanız yeterli.


...
DoğanT , 26 March 2018

Öncele herkese geçmiş olsun.Uzun zamandır ameliyat işini kovalıyorum.Öncelikle şansımı SSK dan denedim fakat bir sonuç çıkmadı zaten pekte umudum yoktu.Şimdi kafaya koydum ameliyat olacağım.İstanbul üzerinde daha önce operasyon geçirmiş yada fiyat bilgisi olan dostlar yardımcı olursanız çok sevinirim.Desteğinizi bekliyorum.Mail adresim CLOAKING
Şimdiden çok teşekkür ederim......
Ahmet Atay , 21 March 2018

Arkadaslar merhaba.izmirde yasiyorum.jinekomasti problem degil arastirmalarim sonucu size tavsiye edebilecegim doktor balçova egesante özel hastanesinde Dr.Türker Üstün dür.ilgisi profesyonelligi son derece iyidi.fiyat sizin yag ve doku oraniniza gore degisir ama 4000 tlgibi bi ucret tutuyor.aslinda cok degil anastezi yatis parasi korse parasi pansumanlar muayeneler hersey icerisinde.devlet hastanesine gitmeyin bile arkadaslar estetik goruntuyu kaybedebilirsiniz.hastane olarak degerlendirirsem egesanteyi cok ilgililer bir daha bi islemim olursa ilk orayi tercih ederim gonul rahatligiyla


...
İsimsiz12 , 8 March 2018

Merhaba arkadaşlar yaş 23 yaklaşık 10 yıldır bu saçma sapan sorunla uğraştım hiç bir zaman doğru düzgün elbise giyemedim çok yorum okudum her türlü yolu denedim ama artık çok sıkılmıştım ve bunaldım bir gün kafama koydum ameliyat olup kurtulmak istiyorum dedim 07.03.2018 tarihinde özel doktora başvurdum ücret alınmadı muayenede ameliyat olmak istediğimi söyledim ve 3 bin ile 4.500 arası fiyat söylediler neyse 3.500 anlaştık ne zaman istersen olabilrisn dediler bende hemen dedim ertesi gün aç gelmemi söyledi her neyse sabah 9 da girişim yapıldı ultrason tahlil derken gögüs kıllarım alındı 11.20 de ameliyata girdim girerken sohbet ederken norkozu verdiler sonrasını hatırlamıyorum zaten yanlış hatırlamıyorsam 1 saat sürdğünü söyledi kendime gelmem 13.00 ı buldu gayet iyi geçtiğini söylediği norkozu yediğim için çoğu konuşmayı hatırlamıyrm çıktığımda 14.00 a kadar yorgunluk vardı sonra geçti ve normal bir şekilde hayatıma döndüm akşam 7 gibi de taburcu oldum doktor 1 hafta boyunca korse ve bandajların kalması gerektiğini söyledi duruma göre korse kullanıp kullanmayacağım belli olcak bunların hepsini tek yaptım refakatçi getirmedim ama siz yaparsanız en yakın dostumuza anlatın derdinizi sizle birlikte gelsin tavsiyemdir. İnşallah haftaya gözle görünür güzel sonuçlar görürüm Allah herkesi bu beladan kurtarmayı nasip etsin eğer sorularınız varda tel no mail gibi şeyler yazarsanız daha detaylı yarımcı olmayı çok isterim


...
aliveli4950 , 25 November 2017

Test test test lorem ipsum dolar sit amet


...
Tired of trying again and again , 11 November 2017

Ben tüm cesaretimi toplayıp doktoara gittim çok fazla kilolu olmadığım için şöyle bi baktı sonra kovdu beni dümdüzsün sende hiç bişi yok diye ama baya baya var yani doktoru bile bulamıyorum mk :F


...
İsmail1124 , 3 August 2017

Yaşım 18 8.sınıfın sonlarına doğru büyümeye başladı.Ben aile hekimine gitmiştim.Bana ergenlik dedi gecer dedi.O zamanlar çok fazla kilom yoktu sürekli koşan oynayan biriydim ayrıca çok fazla da abur cubur tuketiyordum.Lise bu sene bitti ama hala jinekomastim var ayrıca meme ucuda yok bende.Çok acı bir durum ama en son 8.sinifta yüzmeye gitmiştim en son 8.sinifta tişört giymiştim.5 senedir tişört giyip dışarıya cikamiyorum.Bu illet yüzünden tek cepli gömlek giyiyorum sağ tarafıda elimi sürekli yüzüme tutarak gidiyorum.Pisikolojim 0 resmen 5 senemi ev hapsine dönüştürdü.Maddi durumumda yok devletten nasıl ücretsiz olabilirim bilen varsa Allah rızası yardımcı olsun kurtulmak istiyorum bu durumdan.Email hesabım CLOAKING


...
Noname , 4 June 2017

Merhaba arkadaşlar ameliyatı oldum 3 gün oluyor suan evdeyim yarım daire şeklinde klasik yöntem ile yapıldı yaklaşık 3.5 saat sürdü doktorum başarılı geçtigini söyledi ameliyatın 2.derece son safa daymıs benimki onun için uzun sürdü galiba 2 gün hastanede kaldım dren takılıydı çıktığımda kan süzüyor o bölgeden yani iyelesme sürecini Hızlandiriyor, 3 günde ağrılar biraz azaldı ama halen var yani kalkarken otururken filan az ama önemli bişey değil oda geçer, memeye gelince biraz yag gibi bisey kalmıs kas gibi duruyor disari dogru cikik bu ödem de olabilir yani bilmiyorum ama güzel duruyor doktorum bana korse değil Jinekomasti atleti aldırdı buda sıkıyor ama korse kadar değildir bi bildiği vardır dedim aldım,devlet hastanesinde ücretsiz oldum rapor alarak


...
keremgorme54 , 11 May 2017

Sakarya da ameliyat olanlar devlet ücretsiz olarak yapmıyor mu bu ameliyatı veya hangi hastaneler ücretsiz yapıyor bu konuda bilgisi olan ulaşabilir mi...


...
CLOAKING , 11 May 2017

Izmir bolgesinde yardimci olabilecek varsa benimle irtibat kurarmisiniz


...
cuneyt_m , 11 May 2017

amelıyat olan arkadaşlar doktor ısmı verırısenız sevınırım hangı hastane bızde araştrımamızı ona gore yapalım


...
ABECE , 16 April 2017

Merhabalar arkadaşlar. Bugün özel bir hastanede ameliyata gireceğim, soruları şimdiden alayım.


...
hareketegec , 28 March 2017

Arkadaslar liposuction ile ameliyat oldum ve sonuç tam istediğim gibi ve memnun edici, kesinlikle kaçmayın, ertelemeyin, daha sora demeyin o kadar zaman kendinizi kötü hissettiğinize kesinlikle deymez. Ameliyat eğer liposuction yöntemi ile yapılacaksa, gerçekten hiç zor değil 1 saat sürdü benim ameliyatım, çıktığımda dayanılabilir hafif bir ağrım vardı ağrı kesici ile tamamen geçti. Meme dokusu fazla değil ise lipo beklediğinizden çok daha iyi sonuç verecek emin olun. 1 gece gözlem amaçlı hastanede yatırdılar. Korse ağrı sızı falan kesinlikle umursamayacaksınız sonucu görünce. Harekete geçin...


...
Mstgkmn , 13 March 2017

Selamın aleyküm yaşım 30. Kilo 104 boy 1.80 brnde bu ameliyatı olucam allahın izni ile ama daha doktorla konuşmadım ameliyat sonrasınınmerak ediyorum korseyi kaç gün kullanıyoruz ve kaç gün rapor veriyor doktor korsenin fiyatı nedir korseyi nasıl önerirsiniz sıkımı gevşekmi yoksa beden bedenmi satılıyor doltora kilo ile sormam gereken birşey varmı hastanede kaç gün yatılıyor birde merak edenler için devlet bu ameliyatı karşılıyor teşekkürler saolun


...
OTTOMAN , 10 February 2017

Başka doktor araştırdım. Ama o da Genel anestezi yapamam, vaktim yok. lokal anestezi kabul ederseniz yapabilirim dedi.
Genel yada lokal anestezi den hangisi daha sağlıklı olur bilemiyorum.
Siz hangisiyle ameliyat oldunuz.
Öneriniz nedir....
Isimsiz kullanici , 6 February 2017

bence başka bi dpktora yaptırın vücut geliştirmeyle uğraşmama rağmen(spor kan akışını hızlandırdığı için iyileşme süreci hızlanır) daha eskisi gibi olmadı ameliyat izleri belli 11 gün sonra tam 2 ay olucak


...
OTTOMAN , 6 February 2017

Yazın da sıcakta çekilir mi bilmem artık. Bu kadar sabrettik bekleyelim diyorum. Bu yaz deniz bize haram gibi gözüküyor.


...
OTTOMAN , 6 February 2017

Teşekkür ederim.
Geç olsun güç olmasın dedikçe Geç olacak gibi.
Muayene olduğum doktor 5 ay rotasyona(?) uğramış. Anca yazın yapabilirim dedi. Haziranda tekrar aramam gerekiyormuş, hatırlatma için. Sanırım Temmuz gibi beklersem kendi yapacakmış.
Hayırlısı olsun...
Isimsiz kullanici , 28 January 2017

pansuman gerekio
bende diren takılı kaldı 4-5 gün 3 gün hastanede kaldım ameliyat olduğum gün dahil
refakatçı kalabilio genelde istiolarda çünkü kollarını fazla hareket ettirmemen gerekio itiyaçlarını karşılaması için gerekli...
OTTOMAN , 26 January 2017

1-Ameliyattan sonra pansuman gerekiyor mu.
Ankarada ameliyat olacam ama Niğde de ikamet ediyorum. Git gel olmasın sonra.
Ameliyat olunca konaklamak gerekiyor mu. Yanıma bi refakatçi almam gerekebilir mi.
Selamlar...
Isimsiz kullanici , 10 January 2017

Guc olmasinda gecte pek olmasin malum yaz yaklasio sonucta iclerin komple gecmesi 3 5 ay suruomus sanirim


...
OTTOMAN , 9 January 2017

Geç olsun güç olmasın dedim.
Galiba geç olacak.
Doktorum 1 ay izin almış
Şubat ayına kaldık gibi.
Güç olmasın, Hayırlısı olsun...
Isimsiz kullanici , 4 January 2017

Okadar kucumsencek bi ameliyat degil 30 dk diyenler var fakat okadar kisa surmuyor ve 3 4 gun direnle duruyorsunuz. Ayni hafta icinde dusa girebiliosun ama bisey surtmemen gerekio 2.5 hafta oldu hala daha surtme dio doktor :)


...
OTTOMAN , 4 January 2017

Benim yaş 43.
Lise yıllarımdan beri çekine çekine bu yaşıma geldim. Kendimle barışığım.
Ancak çekinmenin bi faydası yok dedim.
Aniden karar verdim ve bu işe giriştim.
Bakalım sonuç ne olacak. Hayırlısı.
Bazı arkadaşların yorumlarını okuyorum. Sanki duş alıp çıkıyorlar ve hayatlarına devam ediyorlar gibi. Bizimki de öyle olur inşaallah....
Isimsiz kullanici , 3 January 2017

Snn yas kac bide sag gogusun ustunfe bi sislik var onun icin doktoruma msj attim cvp bekliyorum bnde ins en yakin zamanda ararlar senidw:)


...
OTTOMAN , 3 January 2017

Teşekkürler.
Ben de aramalarını bekliyorum.
Bakalım ne zaman çağıracaklar....
Isimsiz kullanici , 2 January 2017

Ameliyatta 3-4 saat surmus


...
Isimsiz kullanici , 2 January 2017

Doktor 900 almis gerisini hastane almis devlet universitesi arastirma hastanesinde oldum plastik cerrahi ve estetige girdigi icin ucret alindi 1 hafta icinde normale donuosunuz yani normale derken agir kaldirmamaniz gerekio iste bana 1.5 ay korse dediler pansuman icin korseyi cikardigimda derinin daha kasa yapismadini anliosunuz zaten ve kahverengi kisimda his algisi yok suanda


...
OTTOMAN , 29 December 2016

isimsiz kullanıcı arkadaş
sen ameliyatı özelde mi oldun
bildiğim kadarıyla devlette bu kadar para alınmıyor.
ameliyatın ne kadar sürdü.
ne kadar süre sonra işe gidebiliriz.
selamlar...
Isimsiz kullanici , 29 December 2016

hepnize geçmiş olsun tekrardan 3140 tl tutacak dedim fakat ameliyat ücretini 2700 tl aldılar 3000 demişlerdi sanırsam ağrım hiç olmadığı için ağrı kesici hiç kullanmadım o fiyattan düşüldü şuanda tam 10 gün oldu ameliyattan sakın korkmayın gidin ve yaptırın zaten memelerimi saklamak için korse atletlerden kullandığım için korsede çok zorlamıyor fenalık geldiğinde korsedende çıkarıyorum bi 10 dk korsesiz yatıyorum hem hava alıyor hemde kendimi motive ediyorum şukadar gün kaldı yıllarca çekmektense bukadar çekiceksin diyorum kendi kendime herkese sağlıklı günler dilerim


...
OTTOMAN , 28 December 2016

ULTRASON VE KAN TAHLİLİ SONUÇLARIMI BUGÜN ALDIM. TEMİZ ÇIKTI. YANİ JİNEKOMASTİ İÇİN UYGUNMUŞ. TELEFON NUMARAMI ALDILAR. AMELİYAT TARİHİ İÇİN BENİ ARAYACAKLARMIŞ. VESSELAM.
BEKLİYORUM....
OTTOMAN , 26 December 2016

Geçmiş olsun No_Name
Ben de Başka bir hastanedeyim.
Senden Ultrason filmi istemediler mi.
Benden istediler ve 103 tl mi aldılar. Bi de kan tahlili istediler. o ücretsiz di.
Ben salı yada çarşamba günü film sonuçlarını almaya gidecem. Bakalım ne diyecekler.
İnşaallah ben de senin gibi mutlu olurum.
Selamlar...
No_Name :) , 22 December 2016

Arkadaşlar bende sizler gibi aynı sorunları yaşıyordum Ankara Üniversitesi İbni Sina Fakultesine gittim bi röntgen çektiler bi kan aldılar ordan beni Ankara Üniversitesi cebeci fakültesi plastik cerrahiye sevk ettiler oraya gittim durumu anlattım benim numaramı aldılar ameliyat için arayacağız dediler 19.12.2016 tarihinde sabah aradılar öğleden sonra hastaneye gelin yarın ameliyatınız var kan alacağız EKG çekeceğiz dediler gittim kan alındı EKG çekildi bide anestezi uzmanından randevu aldım gece 12den sonra bişey yeme dediler gönderdiler 20.12.2016 tarihinde sabah 8de hastanede oldum güzel bir oda verdiler doktor geldi 200 TL korse ve bilmem ne ücreti var dedi malzemeci gelecek dedi geldi ödedim ve bekledim tam umudumu kesiyordum ve açlıktan ölüyordumki 15:30 da ameliyat için çağırdılar ameliyat önlüğünü giydim masaya yattım memeleri çizdiler ve başın dönecek dediler tam başım döndü diyemeden bayıldım ve sonra hiç bişey hatırlamıyorum gözümü açtığımda odamdaydım hocalar başımdaydı açtılar korsemi çok iyi dediler bide ne göreyim memeden eser kalmamış çok mutlu oldum ertesi gün 21.12.2016 tarihinde taburcu oldum 2 gün sonra duşa girebilirsin dediler ağrılarım çok hafif var zaten memelerden kurtulduğunu düşündüğün için ağrıyı pek umursamıyorsun 22.12.2016 şimdi evde yatıyorum antibiyotik ve apranax fort içiyorum tahminlerime göre yarında işe gidebilirim Anlayacağınız milyarlar verip ameliyat olmanıza parçalanmanıza gerek yok gidin ve şansınızı deneyin


...
OTTOMAN , 21 December 2016

MERHABA
BEN DE İLK DEFA CESARETİMİ TOPLADIM. KARARIMI VERDİM. DOKTORA MÜRACAATIMI YAPTIM. İLK MUAYENEMİ OLDUM. KAN TAHLİLİ VE ULTRASON FİLMİ İSTEDİLER. KAN VERDİM. ULTRASON İÇİN 23 ARALIK TARİHİNE GÜN VERDİLER.
BEN DE DAHA ÖNCE OPERASYON GEÇİRMİŞ ARKADAŞLAR GİBİ YARDIMCI OLMAK BABINDA HER AŞAMAYI BURADAN YAZMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN...
Isimsiz kullanici , 20 December 2016

Arkadaslar ergenlige girdigimden beri bu sorunu cekiyorum yasim 22 dun 19.12.2016 da izmir 9 eylul hastanesinde ameliyat oldum haluk hoca ve samil hoca yaptilar ameliyati bugunde hastanede kalicam toplam 2 gun yatis vermis olucaklar gram agri yapmiyor ama ameliyat oncesinde eger kiloluysaniz kilo verin 20 kilo verdikten sonra girdim ben ve gogus kaslarinizi gelistirirseniz daha olumlu sonuc cikiyomus doktorlarimla konustugumda korse ve ameliyat malzemeleri ile 3140 tl odemis olucam (ameliyat ucreti 3000 tl odeyeceyim 100 tl korse 40 tl malzeme parasi) herke saglikli gunler dilerim


...
histerik07 , 29 September 2016

Herkese selamlar.Ben Antalya eğitim araştırma hastanesinde doktor Çağlayan Karaman hocaya ameliyat oldum.Lipo yaptı.Heyet raporu çıkarmış,1600 lira deyeceğimi düşünürken hoca git 2 doktora imza attır ayın 5inde de yatış dedi...Hayatımdaki en büyük sürprizi yaladım...Çağlayan hoca hiç bilgi vermedi,nasıl ne yapacağını bile bilmeden girdim lipo yapacağını biliyordum.işinde uzman biri olmalı ki ameliyat günü NERDE ULTRASONUN dedi.O ultrason 2 sene öncesinindi hocam dedim,olm bana garezin mi var dedi:D 10 dk sonra alcaz seni dedi gitti.
.girdim ameliyata zaten film koptu.Uyandım odaya çıktık.Sargıyı açarken çok az gördüm ama göğüsler aynı duruyo gibiydi.Yorum bile yapmadan geçmiş olsun dedi gitti.Ertesi gün Korse takıldı 100 tl bu arada...2. Gün çıkış verdi.Eve gittik hareket etmek biraz kısıtlıydı.3. Günden itibaren kolaylaştı.25. Gündeyim spor yapabiliyorum;korse hala takılı.u küçüldü şuana kadar.Lakin zaten ilk 1 ay ödemler gidecek..Ben 2. Aya kadar küçülme devam eder diye tahmin ediyorum.Dümdüz olmadı şişlik var ama bu hali(ödemler gidecek umarım) o kötü psikolojiyi geçirdi.Çağlayan hocama teşekkürlerimi iletiyorum buradan.Keşke biraz daha sohbet etseydik aklımdaki soru işaretlerini silmeden gittiniz spor beslenme ödemler vs...Ama herkesin bir tarzı var arkadaşlar :) şimdi size tavsiyelerim olacak
1-refakatçiniz olsun.serumdan ötürü litrwlerce idrar atacaksınız.kağıt kürek işleri yeme içme için kesin lazım birisi
2-jinekomasti atleti:atlet genişleyecek arkadaşlar.amacımız sıkı tutmak olduğu için bu çok kötü bir durum.atlete eve gelince 3. 4. Gün terzide ek cırtcırt diktirin daha fazla sıkmak için,diğer uol ise cırtcırtsız herhangi bir kısmı katlayıp annenize diktirin.aynı sonuca varacak.
3-ameliyatı ertelemeyin.çektiğiniz ağrı falan bi şey değil.zaten ilk gün ağrı kesici de vericekler,gayet rahat bir süreçti.
4-lipo olan arkadaşlar,bu saatten sonra iyi beslenmeliyiz.tutup da 10 kilo daha yağlanırsak meme de yağlanır.
Aklıma gelenler böyle arkadaşlar.refakatçi cidden gerekli altını çizeyim...herkese geçmiş olsun...
mehmettt , 16 September 2016

Sivas çevresinde bu ameliyatı olan arkadaşlar var mı yardımcı olabilirmisini ? Bu ameliyatı nasıl bedava olabiliriz ?


...
nevsehir , 1 September 2016

arkadaşlar 5 yıldır çekiyorum bu illeti ameliyat olmak istiyorum yalnız maddi durumum yok ankarada veya nevşehirde nerede ücretsiz ameliyat olabilirim yardım ederseniz çok sevinirim.


...
lastshotfate , 14 July 2016

merhaba arkadaşlar ininal kartla alabiliyomuz nası alıyoruz bilgi verirseniz sevinirim.


...
fenerli , 20 May 2016

BEDAVA JİNEKOMASTİ AMELYATI

Arkadaşlar ben 3 gün önce jinekomasti amelyatı oldum.. Şimdi ne agrım var ne sızım ertesi gün ayaga kalkıp hayata kaldığım yerden devam ettim şimdi size bedavaya nasıl jinekomasti amleyatı yaptığımı anlatacam

Öncelikle devlet hastanelerinden plastik cerrahi bölümüne randevu alın doktorada jinekomasti var deyin doktor anlayışlıysa yapar değilse yapmaz yani doktora bağlı asla pes etmeyin ilk gittiğim hastanede yapmadı ikinci gittiğim hastanede yaptı ameliyat olduğum hastane ise Manisa turgutlu devlet hastanesi birde randevu alırken bayan doktorlara gidin erkek doktorlar bu konuda biraz anlayışsız benden demesi

Özele gidip de boşa paranızı çöpe atmayın her şeyin bedava bir yolu vardır ;)...
cuneyt_m , 13 May 2016

konyada amalıyat olan varmı arkadaşalr


...
positiveolumlu , 22 April 2016

Merhaba arkadaşlar. İstabuldaki özel klinikler 7000 ile 7500 arası fiyat çekiyor. 4500 ile 5000 arasında anlaşıyorsunuz.


...
klaus_mikealson96 , 10 June 2015

s.a hayırlı günler kardeşlerim jinekomasti ameliyatı olanlar ameliyat ücretiyle ilgili bana bilgi verebilirmisiniz ameliyatı cüzi bir rakamda olanlar mail adresim >> CLOAKING


...
krlov , 17 April 2015


Arkadaşlar ben ergenliğe yeni girdim ve göğsümde 2.5 -2cm arası 2 mememdede bir şişlik var.Boy ve kilo oranım normal.Boy atarsam mememdeki şişlikler gider mi ? Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar yardımcı olun lütfen bunalımdayım...
emre0619 , 20 January 2015

arkadaşlar ben 6 ocak 2015 de oldum sormak istediğiniz varsa e posta dan mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz


...
rrrr , 7 January 2015

ameliyati ankarada olan varmi yardimci olabilirmisiniz


...
rrrr , 7 January 2015

Arkadaslar ankarada olan varmi


...
muharremaydin , 14 November 2014

arkadaşlar istanbulda bu ameliyatı olan varmı..meltem hastanesinde olan varmı ?..ameliyat sonrası hemen taburcu olunabiliyormu? ameliyattan sonra araç kullanabilirmiyiz...yardımlarınızı bekliyorum......
semih , 27 August 2014

S.a arkadaşlar bende bu sıkıntıyı yaşıyorum doktora gittim
Sporla geçeceğini söyledi ameliyat fiyatları ne kadar oluyo ve devlet hastanelerinde ne kadar veriliyor.bilgi verirseniz memnun olurum
Teşekkürler....
alper174 , 13 August 2014

Yaşım 17. Bu hastalığı Allah kimseye vermesin. Çok kötü bir durum. Yıllardan beri bu sıkıntıyı çekiyorum. Ta ki jinekomasti.com'u bulana kadar :) Başta Meriç Bey olmak üzere tüm kadronuza teşekkürlerimi sunarım.
J73 siparişi verdim. Parayı Akbank ATM'den kartsız bir şekilde yolladim. Ve yarım saat gibi kısa bir sürede benim siparişim onaylandi. Şuanda heyecanla bekliyorum.Teşekkürler jinekomasti.com!!...
cancan12 , 13 August 2014

Arkadaslar bende bu ameliyati yaklasik 5 yil once bursa uludag tip fakultesinde oldum sigortam yoktu ancak o zamanlar yasim 18 yasin altinda oldugu icin para odemedim. Gercekten bazi arkadaslarimin dedigi gibi cok zor bir durum allah kimsenin basina vermesin ameliyat olduktan sonra birseyim kalmadi bazen hafif agrilar yapiyor bende ama siskinlik falan kalmadi bu durumda sikayeti olan arkadaslar kesinlikle yol yakinken gidin ve ameliyat olun ucreti ve korkuyu dusunmeyin bile


...
boraborabora , 11 June 2014

selam arkadaşlar.cumartesi günü ameliyat oldum,pazar hastaneden çıktım,dün ve bu gün tansiyonum çıktı kalp atışım hızlandı yaşayan varmı bu durumu..teşekkürler


...
okay123 , 22 May 2014

ben 14 yaşımdan beri bu illeti çekiyordum. 2 3 hastaneye gittim yaşın küçük dediler 18e ocakta girdim işte testtir okuldur anca mayıs 10 da ameliyat oldum 4 5 gün sonra korse verdiler ilk başta zaten farkı hemen anlıyorsunuz. Hala sağ mememe göre şişik ama doktor 1 ay sonra iner şişlik dedi hadi hayırlısı eyer bu hafif şişlikte inerse çok iyi olucak 1 ay sonra nasıl olduğunu yazıcağım :D


...
Sercan , 16 May 2014

Merhaba.ürün yaklşk 20 günde elime ulaştı.ilk giydiğimde biraz zorlandm ama rahat oldu.vücdun düz oldu artık taört giyeblcğm için mutluyum. ürünü alıp almamkta kararsız olan arkadşlrma tavsiyem hiç düşünmeden hemn alın çünkü eski görüntünüzden eser kalmyıcak.kendinizi bambaşka biri olark görüceksiniz.ayrıca ekibe teşekkür ediyorum çok harika bi bilgilndirme ve sürekli iletişim halinde oluyolar


...
buğra70 , 12 April 2014

Merhaba Arkadaş,
Bende sizdenim, 15 yaşımdan beridir çektim bu illeti, millet denize,havuza girdi ben çekindim giremedim, severek aldığım tişörtü, gömleği dolabımda sakladım, kız arkadaş edinmekten bile çekindim, hep utandım, 2011 yılında antalya atatürk devlet hastanesinde bir genel cerrahla görüştüm, aslında estetik cerraha gitmeliydim biliyorum ama nerde bende o kadar para (19 yaşındayım) neyse , genel cerrah yaparız ameliyatını dedi, nitekim yaptıda, şerefsiz kesti göğüs uçlarımdan kocaman yarım ay şeklinde küçülüp küçülmediği belli bile değil, gitti benim ümitler, Yine hayal kırıklığı yine göğüs kası yapmaya devam ama imkanı yok görüntü değişmiyor.Bu ameliyattan sol göğsümde iyi bir yara kaldı 1km den gözüküyor her banyo yaptığımda o doktoru bi güzel anıyorum... Ve işte yine kafaya koydum bu kez estetik cerraha gittim, para olayını ise; heyet raporu alarak hallettim, eğer 3 doktor estetik amaçlı değil ameliyat olması gereklidir derse sigorta ameliyatı karşılıyor ve karşıladıda, bütün testleri yaptıktan sonra 07.04.2014 sabah 8 civarı ameliyat masasındayım, öncesi doktor foto filan çekti bende sadece boxer var odada hemşire, stajyer kızlar filan var hiç umrumda değil ama... öncesinde doktorla konuştuk çizdi filan, azaltılması gereken konumları belirlerdi, söyledğim tek şey beni bunlardan kurtar hocam... Ameliyat masasında anestezist verdi damardan gerisini hatırlamıyorum...
1 saat sürmüş ameliyat büyük kesi yapmamış doktor oysaki kesi yapacağım önceki izleri azaltacağım demişti neyse hadi iz büyüklük kadar önemli değil dedim. 1 gün kaldım hastanede ertesi gün, doktor bandajları açıyor benim fazla ümidim yok zaten yine olmamıştır diye düşünüyorum(bahtsızlık var zaten bende) nitekim açtı bandajları doktor; sağ tertemiz gitmiş ne varsa ama sol her ne kadar eskisi kadar olmasa da büyük asimetrik gözükyor, doktor içi boş onun şiş olduğu için öyle gözüküyor dedi,1 ay korse takacaksın düzelecek dedi, hadi hayırlısı ümitle bekliyorum solunda sağ gibi olacağını şimdilik 1 hafta oldu korsemi takıyorum, ilk günler biraz sıktı ama alıştık artık birbirimize beraber yatıp kalkıyoruz...Antalya eğitim araştırma hastanesinde estetik cerrah Çağlayan karamana Oldum ameliyatı iyi bi doktor ilgileniyor filan ama kesin sonuç ne olur 1 ay sonra göreceğiz umarım dediği gibi şiştir sol göğsüm ve inecektir.Sonucu yazarım arkadaşlar buraya, Ama şunu diyeyim doktora gitmek için kesinlikle utanmayın maddiyattan dolayı ameliyat olamayanlar gitsin heyet raporu alabilirler eğer meme yeterince büyük ve rahatsız edici ise...Hepinize sağlıklı mutlu günler dilyorum...
yardım , 1 March 2014

Arkadaşlar jinekomasti ameliyatını ANKARADA olan yakınzamandaolan varmı hangi hastane vededr ismi verebilirlermi


...
R , 6 February 2014

Zordur. Bıkkınlık verir yaka silktirir.. ''Zayıfladıkça yinede gitmiyor lan bu'' dersin. Her diyeti her sporu dener, bol giyinip o kusuru kapatmaya çalışırsın. Her gün bir çok zor durumda kalmak, utanç, rahat haraket edememek ve istedigini giyememekte cabasıdır üstelik.
Her gün ''Niye ben?'' sorusunu sormaktır jinekomasti....
ücretsiz jinekomasti yöntemi , 24 December 2013

arkadaslar unıversıte hastanesıne gıttım plastık cerrahı doktor 2000 lıra dedı.araya torpıl profesor sokunca raporla olabılecegını soyledı.3 hekımlı heyet raporuyla bu ıs halloluyor raporu almam 15 dakıka surdu.1 plastık cerrahı 1 psıkıyatır ve 1 genel cerrahın ımzasıyla 15 dakıkada raporu aldım persembe gıtmıstım doktor yarın bır hastam vardı amelıyet olmayacakmıs ıstersen onun yerıne senı alabılırım dedı tahlıller rontgen eko anestezı derken 3 saatede onlaar halloldu 1 plastık cerrahı 1 psıkıyatır ve 1 genel cerrahın ımzasıyla sadece korseye 100 tl vererek doktora basvurmam ve amelıyatım dahıl 2 gun ıcınde bu operasyonunu gecırdım.34 yasında evlıyım esımlede sorunum yok ama bu takıntı hayatın her alanında ınsanın yanında.ne yalan soylıyım murat boz bu operasyonu gecırdıkten sonra daha bır bılınclendım ve cesaretlendım .eger hastane sıze ucretsız olmaz derse tahakkuk servısıne cıkın devletın kapsadıgı amelıyatlar ıcınde jınekosmastının oldugunu ve 3 hekımlı raporla olunabılecegını goreceksınız ısrar edın ucret odemeyın ben dahıl sımdıden herkese gecmıs olsun 1 2 kısıye dahı yazdıklarımın faydası olabılıyorsa ne mutlu bana.


...
mustang , 7 September 2013

merhaba arkadaslar bende 2 gun once jınekomastrı oldum hem yag cekımı lıpo hemde kesık yapıldı su an cok ıyıyım we moralım cok ıyı sıze fotolarımı atayım yaptırmadn once hep forumları okuordum foto yoktu ısallah sıze bı moral olur hemen gıder yaptırırsınız...sorularınızıhttps://www.facebook.com/mustafa.hasipoglu burdan ulasabılrısnız
http://bit.ly/c25MCx


http://bit.ly/c25MCx...
mikail , 29 August 2013

atlet on numara kardeşim


...
barakyan , 2 July 2013

Merhaba. Herkese merhaba. 9 gün önce jinekomasti ameliyatı oldum Denizli Devlet Hastanesi'nde. Ameliyat ücreti 751 tl tuttu. Korse 25, 1 günlük yatış için 15, ilaçlar için 20 tl verdim. Toplamda 810 tl gibi cüzi bir fiyata mal oldu herşey. Bedava yani.

Herşeyden önce beklemeyin gidin olun. Beklenecek birşey yok. Şimdi sizlere bu kıl durum içinde geçen hayatımdan anektodlar aktarıcam ve kendiniz için karar vermeinizi istiycem. İlk olarak bu sorunu 12-13 yaşlarında hissetmeye başladım. Tabi bu durumu ben pek önemsemiyordum ciddi ciddi. Neticede çocuktuk. Ancak, özellikle liseye de başlayınca bu artık benim karakterimi şekillendiren bişi olmuştu. Bu konuyu uzun uzun anlatmayacağım çünkü bu dertten muzdarip olan arkadaşlar ne demek istediğimi çok iyi anlayacaklardır zaten. Lisede pek ciddi ilişkilerim olmadı daha doğrusu cesaret edemedim ileri gitmeye. Üniversiteye geldiğimde ise üniversitemin ve ailemin bana sağladığı rahat ortam beni biraz değiştirmişti. Bu sorunu görmezden gelerek birçok ilişki yaşadım kızlarla. Aslında bunun da nedeni çok fitness yapıyor olmamdı. Lisede fitness yapmıyormuşum. üniversitede oldukça düzenli ve ağır idmanlarla vücudumu iyi şekillendirmiştim. Bu bana özgüven sağlamıştı. İşte böyle bir ortamda kafam pek derslere gitmedi. Bu da bana olumsuz geri döndü ve önce derslerimde sonra da sosyal hayatımda büyük çöküşler başladı. Okulumu 2 yıl uzatmıştım. 2 senedir herşeye çok takıyordum ve buna kendi vücudum da dahildi. Yaşadığım stres ve yorgunluk hali bana çok olumsuz fiziki ve ruh halleri getirdi. Prozac kullandım. Alkol ve sigara bağımlısı oldum. İnsanları sevmemeye başladım. Yalnız yaşamaya başladım. Dostlarımı da kaybetmeye başlamıştım. Ta ki bu sene herşeyin dibine vurana kadar. Derslerime verdiğim öneme göre mutluydum bu 2 yıllık süreçte ve diğer herşeyi es geçmiştim. Bu senenin sonunda derslerimin de sorunsuz olması beni artık bu ruh halinden çıkmam gerektiğini hatırlattı.

Daha önce birçok defa hastanelere gitmiştim bu sorun için ama artık kesin çözüm arıyordum ve durumu aileme açtım. Olumlu yanıt alınca kısa bir araştırmadan sonra DDH'ye başvurmaya karar verdim. 1 hafta sonrasına gün aldım. Ameliyatımı oldum. Herşey sorunsuz. Tek kafamdaki soru işareti doktorumun sürekli pozitif konuşması. Örneğin mükemmel oldu. Korseni 2 hafta sonra çıkarabilirsin demesi gibi. Her yerde en az 1 ay diyor. Doktorumla en kısa zamanda tekrar konuşucam bu konu hakkında. Ameliyat olalı 9 gün oldu ve isteyen olursa fotoğraf gönderebilirim. Sonuçtan gayet memnunum yalnızca korse biraz sıkıyor dik durmakta zorluk çekiyorum. Neyse ki havalar şu aralar güzel,serin ki terlemiyorum.

Yazın olunur mu bu ameliyat? Eğer takmış iseniz bu duruma ben gibi arabistanda bile olunur. Sonuçta bu bir estetik ameliyat ve ciddi sağlık sorunlarına yol açmıyor. Eğer güçlü bir iradeniz ve zorluklarla başetme gücünüz varsa hiç beklemeyin direk olun. Ki zaten bunu merak edip buraya kadar okuduysanız bence kesinlikle isteklisiniz demektir birşeyleri sonlandırmak için :)) sorularınız için: CLOAKING

hayat bu :)) sevgiyle...
...
ekonometri61 , 25 May 2013

ameliyat için bu sorunu yaşayan arkadaşlarımdan kardeşlerimden yardım bekliyorum durumum musaıt degıl amelıyat olmaya.yıllardır sıkıntısını cektım 25 yaşındayım.durumu ıyı olanlar lutfen ilgilenin.


...
Berko128 , 8 May 2013

Arkadaşlar öncelikle merhaba, 6sınıfın başlarında bir göğüs ucu acımasıyla başladı herşey. Anneme söyledim ergenlikten kaynaklandığını söyledi. Hiç unutmam 8.sınıfta bir gün tekne turuna gitmiştik yüzecektik arkadaşlarım hepsi üzerini çıkarıp denize atladı ben o sıcagın altında utandığım için üzerimi çıkaramadım. Arkadaşlarım ısrar edince çıkardım ve hepsi birden gülmeye başlamıştı, çok üzüldüm arkadaslarımdan birtanesi göğüslerimin fotoğrafını çekip dalga geçmişti. Kabus gibiydi herşey, okulda rahat dolaşamiyordum yazın tişört giyemiyordum, bir ara psikolojim baya bozuldu göğüslerimi kesmek istedim. Liseye geçmiştim aynı sorun hala vardı aileme yalvarıyordum ama ergenlikten deyip geçiştiriyotlardı. Bende kendim çabalamaya karar verdim yaklaşık 2 yıl hiö durmadan spor ve diyet yaptım ama göğüslerim daha kötü olmuştu, psikolojim fena hale gelmişti. Tişört giymeden önce göğüs uçlarımı bantlıyordum geceleri ağlıyordum, buradaki herkesi çok iyi anlıyorum. 12 sınıfa geldim geçen hafta annemi ikna ettim. Ege üniversitesi genel cerrahi meme polikliniğine gittik. Doktor hanım görür görmez direk jinekomasti olduğunu anladı, momografi istedi. Lys sınavım olduğu için 25 hazirana ultrason günü verdiler. Doktor hanım ultrasondan sonra plastik cerrahın ameliyatı yapabileceğini söyledi. Çok mutlu oldum hayatta tek istediğim şey buydu. Haziran gibi ameliyat olacağım inşallah. Herkese geçmiş olsun diyorum sakın doktora gitmeyi ihmal etmeyin.


...
fatih1107 , 2 February 2013

merhaba arkadaşlar.öncelikle bu siteyi hazırlayanlara çok teşekkür ederim,çok yararlı bir site.
yıllardır bu sorunla yaşayan biriyim bendeki jinekomasti fazla rahatsız etmiyordu ama genede kurtulmaya karar verdim ve vücut geliştirmeye başladım ama büyük hata ettim alttaki kas dokusu geliştikçe daha kötü oldu çünki ne yaparsanız yapın bu illet erimiyor ve kasada dönüşmüyor.yıllarca bu dertle yaşadım.en sonunda 15 11 2012 de doktora gittim ve tek çözüm ameliyat dedi.hastane alanya devlet hastanesiydi.ordaki doktor vücut geliştirdiğim için ameliyattan sonra kötü görüneceğini söyledi.deri kas kütlesine oturmuyormuş falan...bu yüzden sakın kas yapmaya kalkmayın.o doktor olumsuz konuşunca antalyaya gitmeye karar verdim ve antalya eğitim ve araştıma hastanesine muayene oldum kan testi ve tomogrofi istediler yaptırdım sonra kurula girdim.kurul raporu aldım bu yüzden para ödemeyeceğim bu işlemler için 4 kez hastaneye gittim geldim ve yaklaşık 10 günümü harcadım.şubat ayına ameliyat tarihi verdiler.ama tam tarihi ocak sonunda belirleyeceğiz dedi doktor ameliyat için tekrar 30-1-2013 de hastaneye gittim testler yapıldı(hıv testi hepatit testleri de dahil)ve en sonunda 6 şubat 2013 tarihine gün verdiler.şu an korkuyla ve heyecanla bekliyorum. ameliyattan sonra tekrar yazacağım herkese geçmiş olsun....
kvaroll , 29 December 2012

sadece gogus olcumu mu yapiliyor yoksa baska bolgeler olculmeli mi?


...
eyüp , 9 November 2012

ben şu bankaya parayı nasıl yatırcam onu bilmiyom para hazırda yardimcı olun


...
Deniz Yaman , 8 November 2012

transerkekler için de kullanışlı mıdır?


...
berikakoyuncu , 11 July 2012

ucuz değilmiş bende olcam


...
corekut , 12 June 2012

1750-2500 tl arası


...
tatar emre , 7 May 2012

bu ameliyat ne kadara olmaktadır.fiyatı yani
Yorum yaz
daha küçük | daha büyük
 

busy