Basında Jinekomasti

Erkekte Büyük Meme Sorunu

...Bize genellikle ergenlik çağındaki gençler başvuruyor. Çünkü büyük memeleri yüzünden plaja gidemiyorlar, arkadaşlarının yanında spor aktivitelerine girerken utanıyorlar. Hafif ve orta dereceli büyüme bile onları rahatsız ediyor. Başka şehirlerden operasyon için Antalya’ya gelenler var. Çünkü bu durumu yakınlarına söylemek istemiyorlar. Operasyonu uzakta yaptırıp, çevresindekilere (Tatildeyim) diyebiliyorlar. Operasyonla sorun çözülünce de çok memnun kalıyorlar...

Haberin tamamını oku

 
Erkekliğin Son Yüzyılı

İngiliz The Sunday Times'a konuşan farklı kliniklerden doktorlar İngiltere'de 'Göğüsleri büyüdüğü için göğüs küçültme ameliyatı yaptırmak isteyen erkek sayısında geçmişe göre büyük artış var' diyorlar.. Ben de muayene ettiğim hastalar içinde 'jinekomasti' adını verdiğimiz erkek meme büyümesine eskiye göre çok daha fazla rastlıyorum. İşin enteresan tarafı bir kısım erkekler bu durumu kanıksamış durumda, memelerindeki büyümeyi normal bir değişiklik olarak kabul ediyorlar. Yakında erkeklere özel sutyenler piyasaya verilirse şaşmayın.

Haberin tamamını oku

 
Berdan Mardini Göğüslerini Küçülttü

SON albümü "Senden Çocuğum Olsun" ile iyi bir çıkış yakalayan Berdan Mardini, geçtiğimiz gün Bakırköy Yağmur Türküevi’nde hayranlarıyla buluştu. Hayranlarına üç saat boyunca şarkılar ve türküler söyleyen Berdan Mardini, geçtiğimiz günlerde medyada yer alan yağ aldırdığı iddialarını da sahneden cevaplandırdı. Mardini, "Küçüklüğümden bu yana şikayetim vardı. Göğüslerim büyüyordu ve şişkin görünüyordu. Doktora gittim, ’jinekomasti’ teşhisi koydu. Ben de bu yüzden ameliyat oldum ve göğüslerimi küçülttürdüm. Estetiğe karşı değilim, gerekli görürsem de yaptırırım.

Haberin tamamını oku

 
Delikanlılara Tatilde Meme Estetiği !

Ergenlik ve bunu takip eden genç erkeklik döneminde, kendi ve karşı cinsin vücudundaki değişimleri son derece yakından takip eden gençler; vücudunda oluşan ve karşı cinsin seks karakteri olarak tanımlanan meme büyümesini doğal olarak utanç verici bulabiliyor. Bu nedenle en kolay çözümü de vücudunu saklamakta buluyor ve kendini toplumdan soyutluyor. Bu kişiler, arkadaşlarının yanında soyunmaktan çekinir ve denize dahi girmezler. Bazen içine kapanık, bazen de agresif olabilirler. Aileleri onlara yardımcı olmazsa, bunalıma girebilirler. Zira yanlış bir düşünce ile kendilerinde erkekliğin az olduğunu zannederler. Ayrıca arkadaşlarının kendisiyle alay etmesi de onları üzer ve birçok sorun yaratır.

Haberin tamamını oku

 
Tişörtü Çıkarırsanız Olacağı Budur!

... Bir de bazen erkek memesi kendiliğinden büyümeye başlayıp kadın memesi şeklini alabiliyor. Buna tıpta jinekomasti deniyor. Peki Tony Blair ne yapacak? Ameliyat olup büyüyen meme dokusunu aldıracak çünkü bu hormonal tedavilerle gerileyen bir hastalık değil. Ya da tatilde üzerinden tişörtünü çıkarmayacak. Giysiler öyle bir kılıf ki, doğru kullanıldığında insanın kusurlarını gerçekten örtebiliyor. Yanlış kullanıldığında ise ya başkalarını güldürüyor ya da mide bulandırıyor. Giysiler fazla zayıf bir insanı daha dolgun, kilolu bir insanı ise daha zayıf gösterebiliyor. Tabii ne giyeceğini bilmek lazım.

Haberin tamamını oku

 
Erkeklerde Kadın Hastalıkları

Jinekomasti olarak adlandırılan "kadınsılaşmış meme" sorunuyla karşı karşıya kalan erkekler çareyi meme küçültme ameliyatlarında buluyor. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Nazım Çerkeş jinekomastinin beyaz ırkta yaklaşık yüzde 40 oranında görüldüğünü söylüyor, kilolu erkeklerde yağlanmaya bağlı olarak daha belirgin olduğunu vurguluyor.
Jinekomastinin kişiyi rahatsız edecek şekilde görünüm bozukluğu veya genç erkeklerde psikojik bazı sorunlara yol açtığını belirten Çerkeş, bu erkeklerin sıkıntılarını, "Örneğin gömleğin altından veya plaja gittiklerinde memenin görünmesi onları rahatsız ediyor" diye açıklıyor. Çerkeş ameliyat için doktora başvuranların oranının yüzde 7 civarında olduğunu ifade ediyor.

Haberin tamamını oku

 
Erkekler Memelerini Aldırıp Kas Yaptırıyor
... Bunun iki ayrı nedeni vardır. Biri hormonal nedenlere bağlıdır. Özellikle ergenlik çağından sonra, genç erkekler bu sorundan yakınır. Hormonal sorun nedeniyle erkeklerde de kadınlarınki gibi bir meme dokusu oluşabilir. Bu nedenle ameliyat edilmeden önce hormon tetkikleri yapılıyor. Bunlarla ilgili östrojen hormonu daha fazla üretiliyorsa, öncelikle onlar tedavi ediliyor. Kişi endekronologlar tarafından tedavi edildikten sonra, biz plastik cerrahlar memenin şeklini düzeltiriz.
Haberin Tamamını Oku
 
Meme Büyümesi Erkeği Denizden Mahrum Bırakıyor
... Bazı erkekler yaşadıkları bu sorun nedeniyle büyük bir utanç duygusuna kapılarak ailesinden rahatsızlığını gizleyebiliyor. Farklı nedenler ileri sürerek doktora başvuruyor. Yani erkekler meme bölgelerindeki büyüme nedeniyle doktora gittiklerini ailelerinden bile saklamak zorunda kalıyor.

Haberin tamamını oku

 
Erkeklerin Jinekomasti Kabusuna Son!..
Daha çok ergenlik çağındaki erkek çocukları bunalıma sokup, hayatı zehir eden meme büyümesi, yani jinekomasti, düşünüldüğü gibi kadınlıkla ilgili bir hastalık değil, üstelik tedavisi de mümkün.

Haberin tamamını oku