Sizden Gelenler

2 Ameliyat Sonrası..

Merhaba Arkadaşlar,
Bende sizdenim. 15 yaşımdan beridir çektim bu illeti. Millet denize, havuza girdi ben çekindim giremedim. Severek aldığım tişörtü, gömleği dolabımda sakladım. 2011 yılında Antalya Atatürk Devlet Hastanesinde bir genel cerrahla görüştüm. Aslında estetik cerraha gitmeliydim biliyorum ama nerde bende o kadar para (19 yaşındayım). Neyse, genel cerrah yaparız ameliyatını dedi, nitekim yaptı da. Fakat sonuçtan hiç memnun kalmadım. Göğüs uçlarımdan kocaman yarım ay şeklinde kesti. Göğüslerimin küçülüp küçülmediği belli bile değil. Haliyle büyük hayal kırıklığı yaşadım. Önceden denediğim gibi göğüs kası yapmayı denedim ama imkanı yok görüntü değişmiyor. Bu ameliyattan sol göğsümde büyük bir iz kaldı. Her banyo yaptığımda o doktoru bir güzel anıyorum..

Devamını oku...
 
11 Sene Sonra...

Merhaba, benim jinekomasti sorunum 14 yaşındayken başladı. Şimdi 25 yaşındayım ancak bunun hastalık olduğunu öğrenmem 2008 yılında oldu. Bu konuyu pek açmadığım için öylece gidiyordu. Derken birgün spor salonunda bir arkadaş sende jinekomasti var dedi. Ben de araştırdım ve 2008'de plastik cerrraha gittim. Doktor jinekomasti olduğunu teyit etti. Fiyat olarak da 3000 lira dedi. O zaman bu masrafı karşılayamayacağım için erteledim. Derken geçen hafta ameliyatın finansal yönünü çözünce araştırdım ve Çorlu'da özel bir cerrah ile anlaştım. 3000 TL karşılığında Çorlu Şifa Hastanesinde 13 Şubat 2010'da ameliyatı oldum.

Devamını oku...
 
Geç ama Nihayet
ameliyatmasasiBen orta yaşta biriyim. Evet, bende de gençligimden beri jinekomasti sorunu vardı. Yazın tshirt ve cepsiz gömlek giyemiyordum. Çektirdiğim fotoğraflarda bile göğüslerimdeki şişkinlik hep dikkatimi çekiyordu, sanki o kısma büyüteçle bakıyordum. Ameliyat olma fikrini düşünsem de kaf dağının diğer ucu gibiydi benim için. Düşünsenize doktorlar, hemşireler ve ben çıplak olarak meme ameliyatı olacaktım. Bu bile vazgeçmem için geçerli bir nedendi. Bu jinekomasti rahatsızlığı beni psikolojik olarak bayağı etkilemişti.
Devamını oku...
 
Bir Annenin Tecrübesi

Herkese merhaba. Ben de oğlum ve bizim tecrübemizi paylaşmak istiyorum. Kenan her zaman sınıfının en çelimsiz, en küçük ve dolayısıyla en çok horlanan, dalga geçilen çocuğu oldu. Öğlen yemeğini, kabanını, ayakkabılarını defalarca çalıdılar. Jinekomastiye gelirsek 12 yaşındayken meme uçlarının şişmesi ve acımasından şikayet edince onu bir doktora götürdüm. Ergenlikten kaynaklandığını düşünüyordum ama her ihtimale karşı götürdüm. Doktor da tahmin ettiğim gibi ergenlikten kaynaklandığını ve 1-2 sene içerisinde normale döneceğini söyledi. Zaman geçtikçe bir iyileşme olmadığı gibi göğsündeki büyüme daha da artıyordu. Birkaç kez daha doktora gittik ama hepsi aynı şeyi söyledi.

Devamını oku...
 
Mert'in Hikayesi
Ben de hikayemi anlatmak isterim. Yaşım 16 . Jinekomasti hastalığını bilmeden önce bu dünyada birtek ben böyleyim sanıyordum. Jinekomasti.com'u öğrendikten sonra hayatım değişti. Eskiden sokağa hiç çıkamazdım. Sonra göğüs bölgemi koli bandı ile bantlayarak gizlemeye başladım. Git gide daha da gelişti gizleme yöntemlerim. Ben bunlara çağ atlama gözüyle baktım. Git gide gelişti. Sonra korseyi öğrendim. Ilk giydigimde ne kadar sevinmiştim. Ama artık korse çok abes durmaya başlamıştı. Sonra düşündüm. Daha şık bir metot olabilirdi. Internette araştırdım. Jinekomasti.com'daki atletleri buldum. Ve şimdi de giydigimde vücudumun ne kadar güzel göründüğünü görmek beni mutlu edeceği için atletin gelmesini dört gözle beklemekteyim. Inşallah bedeni tam oturur. Teşekkürler.

 
Hayatın Meyvelerini Tadın

Jinekomasti’nin hayatlarımızı nasıl etkileyebileceğini göstermek adına ben de hikayemi paylaşmak istiyorum.

28 yaşındayım. Bu yaşıma kadar bir sağlık problemim olmadı. Profesyonel koşucuyum. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birini dereceyle bitirdim. Birkaç yabancı dil biliyorum. Çok iyi bir işim var. Bunları uklalalık olsun diye saymıyorum. Tüm bunlara rağmen yine de kendime güvenim yok. Karşı cinsle sağlıklı iletişim kuramıyorum. Karşı cinsi bırakın hemcinslerimle bile bu güvensizlik nedeniyle ofis dışında vakit geçiremiyorum. Bu sebeple asosyalleştim. Kendimi değersiz hissediyorum. Herşeye boyun eğiyorum. Tüm akademik ve kariyer başarılarıma rağmen kendimi herkesten aşağı görüyor ve onları etkilemeye çalışıyorum...

Devamını oku...
 
Bir Genç Tavsiye Bekliyor

Herkese merhaba. Adim Cenk. 19 yaşındayım. Benzer hikayeleri defalarca duymuşsunuzdur belki ama ben kendi hikayemi anlatmak istiyorum yine de. Şimdiye kadar çevremdeki herkesten gizledim jinekomasti sorunumu. Umarım burada paylaşmak beni biraz olsun rahatlatır. Önbilgi: Anne babam ayrı ve birbirleriyle mecbur kalmadıkça konuşmuyorlar.

Jinekomasti sorunumu ilk farkettiğimde 8 yaşındaydım. Beden eğitimi derslerinde soyunma odasında herkes gibi olmadığımı farkettim. Arkadaşlarım dalga geçmeye başlayınca beden derslerine gitmez oldum. 3.sınıfta iyice depresyona girdim ve iyice kilo aldım. Bu göğüslerimin daha da büyümesine neden oldu. 9. sınıfta bu böyle gitmez deyip ciddi bir diyet programına başladım. Kilo verirsem jinekomasti de geçer diye umut ediyordum. Diyet sonunda 10 kilo verdim fakat tüm vücudum incelirken göğüslerimde bir değişiklik olmadı ve daha dikkat çeker duruma geldi. Bu kendime olan güvenimin hepten yıkılmasına sebep oldu. Hep kaçamak yaşamaya başladım. Okulda çok iyi arkadaşlarım vardı. Gülüp eğleniyorduk ama ders dışında kişisel olarak iletişim kurmaya korkuyordum. Yeri gelir de tshirt’ümü çıkarmam gerekir diye hiç bir sportif faaliyete katılmıyordum. Hiç bir zaman kız arkadaşım da olmadı...

Devamını oku...
 
Kimsenin Dalga Geçmesine İzin Vermeyin

En başta belirtmek isterim ki jinekomasti rahatsızlığı olan her erkeğin yaşadığı acıyı derinden paylaşıyorum. Geçenlerde internette yaptığım aramalarda bulduğum konuyla alakalı birkaç yorum beni derinden etkiledi. Ergenliğe yeni girmiş ve jinekomasti şikayeti olan bir genç artık insan içine çıkamaz olduğunu ve intiharı düşündüğünü yazıyordu. Bunlara bir nebze engel olabilmek için tecrübelermizi paylaşmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde yanlız olmadığımızı gösterebilir ve ihtiyacımız olan desteği birbirimize sağlayabiliriz.

Ben 23 yaşındayım ve orta dereceli jinekomasti rahatsızlığım var. Ergenlik yıllarımdan beri bu sorunu yaşıyorum. Ne zorluklar çektiğimi anlatmak istemiyorum zira bunu okuyan diğer jinekomasti hastaları çok iyi biliyorlar. Jinekomastinin sebep olduğu şişkinliği gizleyebilmek için denemediğim yöntem kalmamıştı. Bir dönem sokaklarda sağda solda satılan yün korseleri yaz kış göğsüme takıyordum. Artık dayanamaz duruma gelince şişkinlikleri gizleyecek daha ince ve rahat bir yöntem olmalı diye düşündüm. Uzun uzun araştırdım ve sonunda burada satılan düzleştirici atletlere benzer bir ürün sipariş ettim yurtdışından. 1,5 senedir bu atletleri giyiyordum ve göğüsteki şişkinlikleri düzleştiren elastik yapısı sorunumu büyük ölçüde çözmüştü. Büyük ölçüde diyorum çünkü yaz aylarında gidilen havuz veya deniz kenarları dışında. Bu tarz yerlerde üstünüzdekileri çıkardığınızda sorun kaldığı yerden devam ediyor. Bu ürünle alakalı tek şikayetim uzun süre vücuttan çıkarılmadığında terlemeye bağlı olarak mantar oluşumuna sebep olabiliyor. Ben bir süre spor yaparken giymiş ve sonrasında terin üzerimde kurumasına müsade etmiştim. Sonrasında karın bölgesinde oluşan beneklenmelerin mantar olduğunu öğrendim. Ucuz bir mantar ilacıyla bir haftada bu sorundan da kurtuldum. Ondan sonra daha dikkatli giymeye başladım...

Devamını oku...