Bir Genç Tavsiye Bekliyor

Herkese merhaba. Adim Cenk. 19 yaşındayım. Benzer hikayeleri defalarca duymuşsunuzdur belki ama ben kendi hikayemi anlatmak istiyorum yine de. Şimdiye kadar çevremdeki herkesten gizledim jinekomasti sorunumu. Umarım burada paylaşmak beni biraz olsun rahatlatır. Önbilgi: Anne babam ayrı ve birbirleriyle mecbur kalmadıkça konuşmuyorlar.

Jinekomasti sorunumu ilk farkettiğimde 8 yaşındaydım. Beden eğitimi derslerinde soyunma odasında herkes gibi olmadığımı farkettim. Arkadaşlarım dalga geçmeye başlayınca beden derslerine gitmez oldum. 3.sınıfta iyice depresyona girdim ve iyice kilo aldım. Bu göğüslerimin daha da büyümesine neden oldu. 9. sınıfta bu böyle gitmez deyip ciddi bir diyet programına başladım. Kilo verirsem jinekomasti de geçer diye umut ediyordum. Diyet sonunda 10 kilo verdim fakat tüm vücudum incelirken göğüslerimde bir değişiklik olmadı ve daha dikkat çeker duruma geldi. Bu kendime olan güvenimin hepten yıkılmasına sebep oldu. Hep kaçamak yaşamaya başladım. Okulda çok iyi arkadaşlarım vardı. Gülüp eğleniyorduk ama ders dışında kişisel olarak iletişim kurmaya korkuyordum. Yeri gelir de tshirt’ümü çıkarmam gerekir diye hiç bir sportif faaliyete katılmıyordum. Hiç bir zaman kız arkadaşım da olmadı...

Sonunda babamla birlikte ameliyat için uygun olup olmadığımı konuşmak için bir doktora gittik. Birkaç test sonrası uygun olduğumu ve 5 ile 7bin YTL arası bir masrafı olacağını fakat sigorta şirketinin bunu karşılayacağını söyledi. Fiyatı kabul ettik ve nasıl olsa sigorta karşılayacak diye rahat bir şekilde eve döndük. O zaman babam ve dedemde de jinekomasti rahatsızlığı olduğunu öğrendim. Babam 20 yaşındayken ameliyat geçirmiş. Dedemse hala jinekomasti ile yaşıyor. Bunları öğrenmek bana yanlız olmadığımı hissettirdi ve sabırsızlıkla ameliyat tarihini beklemeye başladım. Zaman sonar sigorta şirketinin talebimizi 2 kez reddettiğini öğrendik. Depresyon hali geri geldi. Bir bıçak alıp göğsümdeki fazlalıkları kendi kendime çıkarmayı bile düşündüm fakat kendime zarar verebilecek şeylerden uzak durabilmeyi başardım. Bir sure sonar depresyon halinden hastaneye yattım. Depresyon ve kendi kendine zarar gibi şeyler sigorta şirketine bahsedilirse belki kabul edilir diye düşündük fakat yanılmışız. 3. sefer kabul etmediler.

Depresyon halim devam ederken annem sahneye çıktı ve beni başka bir doktora götürdü. Bu doctor önceki doktorun sigorta şirketine gönderdiği belgelerde bir sürü eksik ve yanlış buldu. Ameliyat masrafı max. 5bin YTL tutarmış ve jinekomasti seviyem çok ileri düzeyde olduğu için sigorta şirketi tarafından kabul edilmemesi için bir sebep yokmuş. Bunları duyunca umutlarım tekrar canlandı. Ameliyat için yine sabırsızca beklemeye başladım fakat sigorta şirketinden yine olumlu cevap alamadık. O sıra ne annem ne de babam maddi olarak ameliyat masraflarını karşılayacak durumda değildi.

Buna benzer tecrübesi olanlardan bana yol göstermelerini rica ediyorum. Ameliyata alternatif çözümler var mıdır? Çeşitli ilaçlar olduğunu duydum ama bu tarz ilaçların çoğunlukla ergenlik döneminde kullanılırsa jinekomastiyi giderdiğini söylüyor uzmanlar. Bu yaşta kullanmak ne kadar etkili olur bilmiyorum.


Yorumlar (8)add comment
cevap
deniz , 9 March 2011

En iyisi doktora muayne olmaktır.Ben jinekomastinin kısırlığa neden olduğuna dair bilgiye rastlamadım.Çok araştırıdım.Herkeze tavsiyem bu ameliyatı olup bir an önce kutulmaktır.Ben ameliyat olalı 2 gün oluyor.Cok memnunum.Gözünüzde büyütmeyin basit bir operasyon bu.


devlet karşılıyor
mutlu kayan , 3 September 2010

bana CLOAKING adresinden ulaş tecrübelerimi paylaşmak isterim


Ne alaka
kadir , 24 July 2010

Arkadaşlar hiçbir şekilde alakası yok hormanal dengesizlik sonucu oluşan bi hastalık bu genelde sizin spermlerinizn ölü olduğunu kanıtlayan bişey değil.Benim merak ettiğim şey şu jinekomasti akletleri havale ile nasıl edinebilirim akbank hesap nosu verilmiş oraya parayı yatırdıktan sora ürün ulaşımını nereden takip edebilirim ve ne kdr güvenli bilgisi olan varsa paylaşsın


saçmalamayın
cehalet , 18 May 2010

arkadaşlar bu kadar cahil olmayın. hiçbir alakası yok jinekomastiyle cinsel fonksiyonun veya kısırlığın. bu düşüncenin jinekomasti olan birine gülen insan düşüncesinden bir farkı yok.


...
ziyaretçi , 31 March 2010

BU BENİM İÇİN GERÇEKTEN ÖNEMLİ


...
ziyaretçi , 31 March 2010

ciddi bi soru bu..jinekomasti olan kimse aynı zamda kısır mıdır..lütfen acilen cevap yazın


...
kemal , 16 September 2009

oluyorlar merak etme :=)


...
kemal , 11 July 2009

ben sadece şeyi sorcam jinekomasti olanlar kısır mı değil mi çocul sahibi olabiliyolar mı benim tek sorunum bu kız arkadaşım var ve çok seviyorum vede gelcek sene evlenecez ona karşı kendi mi mahcup hissetmek istemiyorum lütfen yardımcı olunYorum yaz
daha küçük | daha büyük
 

busy